Hayat arkadaşım

Dedim ya “huzur” konusunda takıntılıyım diye -ki çok büyük ihtimalle bunun hayatımın üniversiteye başlayıncaya kadarki kısmında evde pek huzur görmememle deli bir alakası var- işte bu kız da beni dinlendiren şeylerden birisi. Çizimi sanıyorum Devianrtart’tan buldum birkaç sene önce fakat kimin eseri olduğunu bir türlü bulamıyorum şimdi. Bir bulsam devamını isteyeceğim ama nafile. Kızımızın yüzünde gözden başka bir şey olmaması, bir başka ifade ile ağzının mevcut bulunmaması gayet bilinçli bir tercihmiş okuduğuma göre. Bu sayede resme bakan kişi onu istediği gibi yorumlayabilecekmiş. Üzgünseniz size kızcağız da üzgünmüş gibi gelecek, mutluysanız o da sizinle birlikte seviniyormuş gibi hissettirecek.

Ben ne zaman baksam gözlerini kapatmış, dünya umrunda olmadan kendi havasında, içinden mırıldandığı şarkıya eşlik ederek dans eden, huzurlu (ve mutlu) bir kızcağız görüyorum. Ve tam da bu yüzden kendisini sırtıma nakşettirdim işte; o çok istediğim huzur(ve elbette mutluluk) hep yanımda olsun diye.

Sırtımda olduğundan sürekli görmüyor, boş bulunduğum bir anda aynadan yansıdığını farkedince gülümsemekten kendimi alamıyorum.


PS: Dövmemle ilgili tek pişmanlığım ilk yapıldığında adam gibi fotoğrafını çekmemek. Buradaki fotoğraf elimdekilerin en iyisi. Saçlarının üzeri halen daha kabuk, yüzündeki garip görünen şeyler de üzerine yapışan mendilin izleri. Bu arada normalde teni beyazdı fakat sonradan kustu o rengi ve ten rengi şeklinde kaldı. Dövmecim bunun mümkün olduğunu söylemişti, o yüzden çok şaşırmadım ama çok da hoşlanmadım, açık konuşmak gerekirse. Lakin her halükarda kendisinden daha güzel bir şey düşünemiyorum birlikte yaşamak için!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s