Every Time

Oi Va Voi epey sevdiğim gruplardan birisi. Hatta bunu Beirut ile birlikte bir listede karışık şekilde dinlemek çok hoşuma gider; birisi enerji ve canlılık veriyor, diğeri sakinlik ve mutluluk.

Yalnız şöyle bir şey var ki; o kadar şarkısının arasında bu, cidden grubun genel çizgisine dahil bir çalışma değil. Zaten süper şarkıları olduğunu düşündüğüm bir grup için çok da hoş bir değişiklik bence, hem de böylesine bir değişiklik yapmaları gerekmediği halde ve belki tam da bu yüzden. Şarkıyı tanıtmaya, delicesine tavsiye etmeye diye geldim, geyik yapıyorum. Neyse…

Bence şarkılar güzel bir kliple daha da güçlenirken, tam tersine kötü bir klip şarkıyı bitirebiliyor: bazı çok sevdiğim şarkıların klibini izlemeye cesaret edemiyorum mesela, olur klip kötü çıkar ve şarkıdan soğurum diye. Every  Time’ın klibini ise her sefer gözlerim kocaman açılarak izliyorum, belki biraz daha nüfuz edebilirim yapılan harika işe diye. Böyle klipleri izleyince neden mesela kendisini “büyük sanatçı”, “diva”, “süper star” falan görenlerin kliplerinde hala aynı formatı kullandıklarını, biraz yaratıcı olmaya çalışmadıklarını ise zinhar anlayamıyorum.

Daha fazla uzatmayayım: lütfen önce gözlerinizi kapatıp şarkının keyfine varın, sonra koskocaman açarak izleyin bu güzelliği:

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s