Yeterli miyiz?

Çok hazırdım yukarıdaki soruya haykırarak “evet” diye cevap vermeye. Ve buna 1 gün bile değil, saatler kalmıştı. Ama son anda jüri üyelerinden birisi hastalandığı için ertelemek zorunda kaldık.

Bu durumda hemen kaderciliğe yatıp “hayırlısı böyleymiş demek ki” ve “geç olsun güç olmasın” ikilisiyle zaman geçirmek lazım. 

Bir yıla yakın bir zamandır ama en çok da son 5 aydır sosyal hayatını sıfıra indirgiyor, yaz tatilini 1 hafta yapmakla yetiniyor, upuzun bayram tatillerinde evden çıkmadan okuyorsun. Sınav tarihin belli olunca da “ha gayret bitiyor” diye gaza geliyor, koşucular gibi son düzlükte atağa kalkıyorsun. O günden sonra öyle bir ferahlayacaksın ki; üzerindeki o birkaç tonluk yük kalkmış olacak. Hadi sabret, hadi… Sonra da işte senin ve hatta jürideki hocaların bile önceden öngöremeyeceği bir şey oluyor ve sınava giremiyorsun.

Nasıl hissediyorum? Çok kötü. Üzgün. Hayal kırıklığına uğramış. Ama yapacak bir şey yok.

Peki şimdi n’olacak? Birkaç gün kafamı dinlendirmem lazım zira artık hiçbir şey almıyor. Ondan sonrası yeni sınav tarihi belirlemece, yeniden evrak işleri ve sonuçta muhtemelen 1 aylık erteleme.

Umarım bundan sonrası için her şey yolunda gider.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s