Uyandırma Talebi ve Not Sistemi

Evde kendi kendimize kullandığımız bir sistem var: diyelim herkesten geç yatıyorsunuz fakat sabah belirli bir saatte kalkmak istiyorsunuz ama kendi başınıza kalkma probleminiz var. Herkes yattığı için “beni şu saatte kaldır” da diyemiyorsunuz, zira uyuyan insanların başına giderek onları dürterek uyandırmak hem onlar açısından kötü olur, hem de sizin sağlığınız açısından -uyuyan kişinin şaşkın halde ne kadar şiddet eğilimi olduğuna bağlı olarak elbette-. Ya da mesela bir şey söylemeniz lazım ama sabah siz kalkıncaya kadar evdeki kişi gitmiş olacak vs. örnekler çoğaltılabilir. İşte bu durumda biz şunu yapıyoruz: birbirimize not yazıyoruz!

E nesi ilginç bunun diye düşünmekte haklısınız, bence de ilginç bir şey yok. İlginçlik olsun diye yazmadım zaten, siz de benim gibi eğlenin diye yazdım. Eğlencenin oranı ise gece oturan kişinin çalışmaktan kafayı yeme derecesine göre artıyor. Mesela aşağıdaki notlar final sınavlarına çalışan sevgili kardeşim tarafından geçen hafta yazılıp oda kapılarımızın önüne bırakılmış- ki yazılan notu oda kapısının önüne bırakmak görünürlüğünü sağlamak bakımından bir şart.

Canım kardeşciğimin yakınlarda İspanyolca kursuna gittiği gerçeğini illa her fırsatta gözümüze sokmaya çalışması dışında ne kadar yağcı bir insan olduğu da aşağıda gayet net görülebiliyor. Demek ki not sistemi karakter analizi için bile kullanılabilir! Sevgili İkbal Gürpınar’ın da dediği gibi “Allahuekber vuuu-huuu!

“Dediklerimi tam olarak bu şekilde yapmazsanız ve omletsiz gelirseniz oyarım!”
“Abla seni çok seviyorum…Ennn çok seni seviyorum…Bu arada beni uyandırsana?…Seni ne kadar çok sevdiğimi söylemiş miydim? Ay pardon anne sen miydin? Annecim seni çok seviyorum…Ama bak en çok seni seviyorum…Beni bi uyandırıversene?…Bu arada seni ne kadar çok sevdiğimi söylemiş miydim?”

 NOT: Bir de kek şeyi hikayesi var ki…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s