Bazen kalem demek bile zor

Kalem, masa, kapı gibi gündelik hayattaki basit bazı cisimler bazen kendi isimlerini “yazmaya yarayan şey”, “hani üstünde yemek yediğimiz şey”, “odayı kapatmak için kullanılan kocaman şey” olarak bulabiliyorlar benim lugatımda. 

Bir şeyi anlatan belirli bir kelime varken uzun uzun betimleme yapmak neden peki? E unutuyorum isimlerini! Evet söyledim işte; bendeniz en basit kelimeleri bile unutuyorum bazen ve kalem demek bile zor oluyor.

Şeyin karşılığı olan kelimeyi söylemektense tanımlama yapmaya çalışmamı izlemek, arkadaşlarım için epey eğlenceli bir şey, bunu biliyorum. Fakat ben, o an için başrolünü oynadığım sit-comdan nefret ediyorum. Arkadaşlar arasında olması neyse de ya yarın-öbür gün önemli bir toplantıda, bir sunumda, daha da kötüsü yeterlilik jürisi önünde falan olursa? Düşünmek bile istemiyorum.

Asıl amacının bana yardım mı etmek yoksa daha mı çok gülmek olduğuna bir türlü karar veremediğim sevgili arkadaşım Asya durumumu değiştirmeye çalışıyor aslında. Zorlandığımda betimlediğim şeyin karşılığı olan kelimeyi söylemeyip benim bulmamı bekliyor, sanki çocukmuşum gibi “neydi onun adı Newrüm?” diye soruyor hatta bir de üstüne. Anlayacağınız, çoluğun çocuğun maskarası da oluyoruz bu nedenle ama neyse.

Hayır şimdiden böyleysem yaşlılığımda ne olacağımı gerçekten bilmiyorum. Lisanstaki bir hocamız gibi “ondan sonra şey gelmiş, şeye, neydi o? Hah işte o şeye şey demiş ama şeyi görmemiş” diye dolanabilirim ortalıkta, cidden korkuyorum 😦

Ama hazır şu anda hatırlıyorken al sana: KALEM! KALEM! KALEM!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s