Mükemmel bir gün…

Bugün güzel bir gündü; sabahın köründen beri epey güzel geçeceğini hissediyordum. Ne de olsa güneş yüzünü göstermişti kaç günlerdir süren yağmurlu, asık suratlı günlerden sonra. O kadar keyfim yerindeydi ki evden erken çıktım, biraz yürüdüm okula, bahçedeki çiçeklerin hanımeli vari kokusunu içime çektim, doktora dersinden çıkıp işyerime doğru yol alırken içimden Şirinler’in şarkısını mırıldandım, öğle yemeğinden sonra süper güneş alan bir boğaz manzarasında hem gözümü manzaraya doyurdum, hem de vücudumu güneşe. Süper zeki bir şaka karşısında çokça güldüm, işyerindeki çiçeğimi suladım, yeni çıkarttığı çiçekler için kutladım onu. Akşam da uzunca bir süre ofiste kalarak çalıştım keyifle.

Fakat günün ortasında çok acı bir haber aldım : çok sevdiğim hocalarımdan birisi vefat etmiş! Adamcağız zaten 4 senedir vücudunu pankreas kanserine teslim etmemek için savaşmaktaydı. Savaş bugün sona erdi ve ne yazık ki kanser kazandı: 0-1

Benim için güzel bir gün, bir diğeri için hayatının son günü, ailesi için belki hayatlarının en acılı günü…Ve hepsi aynı gün; güneşin parladığı, ağaçların çiçek açtığı, çiçeklerin mayhoş kokular salmaya başladığı gün hocam hastane odasında hayatını kaybediyor.

Kişisel tarihime bir not olsun bu.

**Başlık, Ferzan ÖZPETEK’in “Un Giorno Perfetto” isimli filminden ama neden öyle, ben de bilmiyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s