Günün Şarkısı – 8

Sabahın köründen akşama kadar toplantıdaydım, eve gelince de sızmışım o yüzden Ankaralı Turgut şarkısı paylaşarak 1 Nisan şakası yapamadım size, üzgünüm. (muhtemelen Çekirge’yi yollardım ve şarkıyı dinlerken yere çömelip çekirge dansına başlamanızı salık verirdim, dolayısıyla aslında ciddi bir kaybınız var ama neyse)

Paula Cole bir grubun parlamasından sonra kariyerine tek başına devam eden şarkıcılardan değil; kendisi ilginç bir şekilde bu şarkı ile ünlendikten sonra bir grup kurdu(Paula Cole Band). Şu anda halen grubuyla mı takılıyor yoksa yalnız mı söylüyor, albüm çıkarıyor mu, ne yapıyor bilemiyorum. Ancak diğer güzel şarkıları olmasaydı bile “Where Have All the Cowboys Gone” tek başına kendisini sevme sebebim olurdu, bundan eminim.

Klipte pek bir iş yok, öyle özel olarak kasmamışlar; Paula Cole ablamız yakın çekimde şarkısını söylüyor, göbeğini bol bol görüyoruz(sanıyorum epey geniş olan suratından dolayı şişman sanılmasın diye göbeğini göstererek zayıf olduğunu kanıtlama ihtiyacı duymuş) Fakat şarkının sözleri harika. Önceleri pek bir bayıldığım şarkıları, İngilizce öğrendikten sonra anlamaya başladığımda hepsinin sığlığından nefret etmiştim, o zamandan beri de şarkıları pek anlamamaya çalışarak dinlerim. Ama bu kulak tıkayamayacak kadar güzel bence.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s