Günün Şarkısı – 5

Her ne kadar The Cardigans’ın Grand Turismo albümündeki şahsi favorilerim Hanging Around ve Erase and Rewind olsa da, My Favourite Game’in yeri yine de çok ayrı. Klibin aslında pek bir ilginç yanı olmasa da başlayınca insan zap yapıp gidemez, oturur izler yolda geçen o hikayeyi; o bakımdan hipnotize edici de bir özelliği var gibi geliyor bana nedense. Ve de ah o güzelim kırmızı koltuklar…

Klibinin 3 değişik sonu var diye biliyordum, Sözlük’te okuduğuma göre çok daha fazlaymış ve bazıları trafik kazasına teşvik ettiği için bazı ülkelerde gösterimi yasaklanmış. Kliple ilgili bir de Nina’nın geçici dövmesinin koltuğa yapışması ve orada iz bırakmasının yapımcının gözünden kaçtığı gibi bir eleştiri de gördüm. Fakat bu öyle gözden kaçırılacak gibi bir şey değil, izleyince siz de hak vereceksiniz; dolayısıyla bana kalırsa bilinçli bir tercih.

Aşağıda üç değişik son var:

Sonunda hiç bir şey olmuyor, Nina arabayı sürmeye devam ediyor.

Çarpışma sonrası havada uçuyor, kalkarken kafasına arabadan uçan taş geliyor ve nakavt!

Çarpışma sonrası yine havada uçuyor fakat bunda yere düştüğü gibi nakavt.

PS: Evet şimdi farkettim ki bu koyduğum klipler Yuutup dışında bir ortamdan izlenemiyormuş, bu kadar aşağıya indiyseniz siz de farketmişsiizdir zati. Efendim diğerlerini Vimeo’da da bulamadığım ve başka sitelerde gömme sorun çıkarttığı için yuutup ile bağlı kalmak zorundayız. Fekat burada önemli olan farklı farklı sonları eklemek olduğundan eğer merak ediyorsanız lütfen “Yuutup’ta izle” şeysini tıklayınız. Rahatsızlık için özür dilerim:)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s