Kar tatili burukluğu

Sanıyorum 8.sınıftaydım, Ankara’dayız o zaman daha. Yine böyle deli gibi bir kar bekleniyor ama gece “sabah kesin tatil ederler” diyebileceğimiz kadar yağmadı. Sabah uyanıp baktığımda yerlerde epeyce kar olmasına rağmen yolların açık olduğunu fark edince yıkıldım. Fakat elbette ki vali ne kadar çok kar olduğunu görüp halimize acırdı, tatil ederdi okulları, yoksa yani bu havada nasıl gidecektik okula da ders yapacaktık, asıl mesela Oran’da oturanlar nasıl gelecekti; anlayacağınız benim kafamda gayet netti tatil kararı verileceği. Takıldığım tek şey bu haberi evden çıkmadan duymaktı. Televizyona bakarsın yok, gazete zaten daha gelmemiş, e başka nereden öğrenirsin ki böyle şeyleri? Hemen o zamanlar en çok dinlediğim istasyonu olan Capital Radio’yu aradım. Telefonu açan dj’e can havliyle “bugün okullar tatil mi?” deyiverdim hiç selam sabahla uğraşmadan. Adam güldü ve henüz haber gelmediğini söyledi. Sonra da bana bir şarkı çalmayı teklif etti, sırada Will Smith varmış hatta, onu da söyletti bana.

Neyse efendim telefonu hayal kırıklığı içerisinde kapatıp formamı giyinmeye başladım, fakat bir yandan da kulağım radyoda. Capital Radio’da çalan şarkı bitti ve telefondaki dj konuşmaya başladı “Evet Ankara’da karlı bir gün ve bugünün en çok sorulan sorusu…”(burada ufak bir sessizlik ve sonra) “bugün okullar tatil miii?”…hem de gayetlen benim sesimden! Gıcık adam bayağı kaydetmiş sesimi! Sonra “Newrüm sana bir şarkı çalalım, ne dinlemek istersin?” ve cevap olarak ben aynen kaydettiği gibi “Will Smith” diyorum.

Sonuçta giyindim, walkmanimi taktım kulağıma servis bekledim, serviste radyoyu dinledim çünkü eminim tatil haberinin geleceğinden. Okula vardık, ben hala kulaklıkla radyo dinliyorum, derse girdik, ben elimin içine gizlediğim kulaklıklarla hala radyo dinliyorum. 3 ders falan böyle sürdükten sonra nihayet fark ettim ki kimsenin kar tatili falan ilan ettiği yok!
Yaşadığım hayal kırıklığı ve vali figürüne olan nefret hissini ne ben anlatabilirim, ne de siz anlayabilirsiniz.

Ve evet tam 2 gündür deliler gibi kar yağması, yolların kapanması bekleniyor fakat hiçbir halt olduğu yok. Yukarıdaki olayın üzerinden çok zaman geçti, büyüdüm bu arada. Dolayısıyla artık eskisi gibi sivri duygular beslemiyorum az kar yağdırana ya da yollar açıkken okulları tatil etmeyenlere ama yine de içim buruluyor be… Düşünsene bu sene hiç kar tatili yapmadık. Tek kelimeyle si-kân-dal!
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s