Çağdaş Yaşamı Destekleme(?) – Yok yok destekle!

Fandom Gives Back’ten ve Alex’s Lemonade Stand’den bahsedince aklıma Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği geldi.

Bu derneğin verdiği burslar var; sanıyorum her sene eylül yahut ekim ayı gibi adaylarla mülakatlar yapıyor ve o seneki bursiyerlerini seçiyorlar. Bu derneğin Bakırköy şubesi çalışanlarından/gönüllülerinden birisi annemin çok yakın arkadaşı. Kadıncağız haber verdi bize o zaman düşünür müyüz acaba burs vermeyi diye, kabul ettik.
Dün bir mektup geldi anneme “Bursiyeriniz x y İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2. sınıfa geçmiştir” diye. Bu kişinin eğitim hayatının biraz olsun iyileşmesini sağlayabildiyse o para, cidden büyük mutluluk. Hele de meslektaşlarımın yetiştiğini düşününce…
Eğer kendisini destekleyecek başka kaynak bulamamışsa İstanbul’daki bir üniversite öğrencisi için aylık 110 lira çok komik kalıyor! Lise öğrencilerine ise ayda 60 lira veriliyor. Kendi kendisine yetebilen her çalışan en azından bir lise öğrencisinin eğitim hayatını kolaylaştırabilir diye düşünüyorum kendimce.
Bu seneki burs tutarı aylık 125 lira olarak tespit edilmiş, lise öğrencileri içinse 65 TL. Bu kampanya olmasa bile, olur bağış yapmak istersiniz : http://www.cydd.org.tr/
Not: “Bu da Türkçemizin azizliği” bıdıbıdısından hiç hoşlanmam ama  “destekleme” ifadesinin desteklemek hareketini ifade etmesinin yanı sıra destekleme eylemini yapmamayı salık veriyor olması nasıl açıklanabilir? İlginçlik olarak mı?
Reklamlar

Çağdaş Yaşamı Destekleme(?) – Yok yok destekle!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s