Talk show mu bu?

Doktora sınavına çalışmak için birkaç gündür evdeyim. Sabah sanıyorum Show Tv’deydi, Ayşe Özgün’ü açmış annem. Normalde her sabah Kanal D’deki doktorları izliyor ancak orası yaz tatiline girmiş, o da muadilidir diye diğer tarafı açmış.
Neyse efendim Ayşe Özgün pazarda dolaşıyor, şeklini garip yahut boyunu fazla büyük bulduğu meyve sebzeyi gözümüze gözümüze sokuyor, “GDO’lu meyve/sebze satıyorsunuz” diye pazarcılara çemkiriyor. (Şu çemkirmek kelimesinden de nefret ediyorum. Yıllarca direndim kullanmamak için ama nafile)
Pazar videosu bitiyor ve stüdyoya dönüyoruz. Stüdyoda bizi b u konunun uzmanı olduğu iddia edilen bir prof. karşılıyor ve “Bunların da hepsi GDO’lu, bakın hocam anlatsın” diye konuşan Ayşe Özgün’e şunları diyor: “Sıkça yapılan bir yanlış var; bahsettiğiniz sebze/meyvelerin hiçbirisi GDO’lu değil. Ülkemizde yetişen hiçbir şeyde GDO yok. Asıl tehlikeli olan ithal tohumlardır”.
Ahahaha…
Ayşe Hanım’a bakıyoruz, epey şaşırmış görünüyor. Bari belli etmesin bunu, desin ki “Evet siz böyle diyorsunuz ama başka bazı uzmanlar aksini söylüyor”. Ama cık! “Aaaa ciddi misiniz?” gibi bir şey deyiveriyor.


Eh be kadın, hiç mi çalışmadın programa çıkmadan önce? Kendisi kafasına “evet GDO’lu sebze satıyor bu pazarcılar, çok ayıp, cık cık”ı sokmuş, araştırma yaparak bu tespitinin doğruluğunu belirlemeyi gerekli görmüyor. Sonra da kalıveriyor işte böyle. Güya insanlara bilgi verecek bu programda… 

Komik cidden.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s