İngiltere düşleri

Uzun uzun yazmak istemiyorum çünkü sinirim bozuluyor. Olay kısaca şu: şirket içi kurallar gereği yaz dışında bir zamanda yıllık izin kullanmamız mümkün değilmiş. Bunu ne zaman öğrendim peki? İngiltere için verdiğim izin dilekçesi, verdikten 2 gün sonra altında “uygun değildir” yazısıyla elime döndüğünde. Daha doğrusu ne dilekçe döndüğünde öğrendim, ne de müdürüme ne yapılması gerektiğini sormaya gittiğimde. Ancak ve ancak neden uygun olmadığını sormak için gittiğim “üst mevkiler”den öğrenebildim izin kullanamayacağımı.
Aslında şirkete kızmıyorum; böyle bir kural var diyorlar ve buna karşı yapılabilecek bir şey yok. Kızdığım/beni üzen kişi ise kendi müdürüm. Tam 1 ay önce henüz bileti almadan kendisine sormuştum şu tarihlerde izin kullanmam sorun olur mu, ona göre bilet alıcam diye, olmaz demişti. Dilekçe döndükten sonra ise benimle ilgileneceğine “İstersen gidip bir üsttekilere sor. Ama sende de biraz kusur var, izninin tamamını neden yazın kullanmadın ki?” diyip, bana teselli armağanı olarak “Neyse ya, ilk yurt dışı görevine seni gönderelim istersen” şeklinde bir öneriyle gelen müdürüme ne diyeceğimi bilmiyorum.
Elbette ondan da kaynaklanmıyor gidememem, biliyorum ama işte… Yeniden gözlerim dolmaya başlıyor o yüzden bitiriyorum burada.

Bu yazı da çalıştığım kuruma olan aidiyet duygumun azalmasının bir nişanesi olarak kalsın burada… Kimin umrundaysa…

Sonradan eklenen not: Müdür değişikliği sonucu gitmeyi başarabildim; istediğimden kısa kalmak zorunda kaldım ama olsun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s