"Kuzeyin Oğlu"

Annemle Vokan Konak’ın Açıkhava’daki konserine gittik. Ben de seviyor gibi-gibiyim adamı ama annem çok seviyor; onun hoşuna gider diye düşünerek almıştım bileti.
Önce pişman oldum çünkü bu konser yüzünden tatiline geç başlaması gerekecekti ama iyi ki de gitmişiz; annem bayıldı, ben de ziyadesiyle memnun döndüm.

O kadar kalabalıktı ki! Oturacak yerlerin yanısıra, merdivenlerin hepsi de dolmuştu; adım atacak yer yoktu neredeyse. 6000 kişi olduğumuz söylendi; adamcağız gerçekten çok duygulandı. Annemin dediğine göre o kadar yıl sonra İlhan İrem’in geçen sene yaptığı ilk konser de aynen böyleymiş.

Çok da politik konuşmalar yaptı. Sadece sahneye çıkıp şarkısını söyleyen bir insan olmadığını, “düşündüğünü” ve “fikirleri olduğunu” ifade etti. Belki birkaç söylediği şeyde kendisiyle çelişti, söylediklerinden bazılarına katılmadım ama çoğunlukla güzel ve etkileyici konuştu. Şarkılarını ruhuyla söyledi, yorumlarına, hikayelerine ruhunu kattı da anlattı.

Bu açıdan bakınca, Volkan Konak cidden tam bir “sanatçı”; gayet de gerçek anlamıyla kullanıyorum bu kelimeyi, son zamanlarda herkes için kullanılıyor olmasını ayıplayarak hem de.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s