Hırsız!

Alt kattaki iki daireye hırsız girmiş bugün. Saat 4 ile 5 buçuk arasında hallaç pamuğu gibi dağıtmışlar ikisini de, Allah’tan bizimkiler evdeymiş. Tabii evdeyken bir alt katta bu işlemlerin yapılıyor olduğunu öğrenmek feci tedirgin etti annemi, hemen çilingire kapının kilidini değiştirtti, Kale’nin daha iyi modelini koydurttu.
(Bu arada aşağıda bazı insanlar “çilingirci” diye bahsettikçe, annem kendini zor tutuyormuş. Bunun bir benzerini Ankara’daki kapıcımızdan “bahçivancı” ile duymuştuk, şu anda nasılsın bilemiyorum ama sen çok yaşa Nevzat amca.)

Evdeki alarmı da nasıl çalıştıracağımızı öğrenmeye çalışıyoruz ama eski ev sahiplerinin bıraktığı klavuz eksik gibi. O nedenle servis çağırmak zorunda kalabiliriz sanırım.

İşin ilginci, yengemin de saat 5 buçuk gibi bizden çıkıp hemen evine gittikten sonra arka koltuktaki alışveriş torbalarının orada olmadığını farketmesi. Arabası bizim ön kapıda duruyormuş. Artık kilitlemeyi mi unuttu, yoksa adamlar bir şekilde açtılar mı bilinmez ama alışveriş torbaları yok! Biz kendimizce apartmandaki olay ile arabanın bağlantılı olduğunu düşünüyoruz ama araba için ihbar yapılmadı.

Annem de tam kendince rahatlamış, başucunda yakaladığı eski hırsız macerasını unutmaya başlamıştı ki bu oldu…Hiç iyi olmadı! 

 

12 Temmuz itibariyle süper haber; evdeki bozuk sandığımız alarm meğer çalışıyormuş! Geceleri kapı mandalı nedeniyle zaten gerek yok açmaya ama şükür ki artık dışarı çıkarken aklımız evde kalmayacak 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s