Karadut şarabı – Ohhşşş

Geçen Eylül’de iznimi babamın yanında geçirmiştim. Onunla şöyle 2-3 günlük bir gezi yaptık; arabayla etraftaki yerleri dolaştık ve akşamları da bulduğumuz pansiyonlarda kaldık.
Bu sırada, benim yoğun ısrarlarım sonucu Şirince’ye gittik. Bundan sanıyorum 4 sene önce gittiğimizde aldığımız meyve şaraplarının tadı damağımda kalmıştı. Amaç yine bunlardan edinmekti.
Babam benimle içmeyi sever. Neden bilmiyorum ama sanırım benim büyüyüp koskocaman olduğumun farkına varıyor ve içki masasında birbirimizle fikir teatisinde bulunma fikri hoşuna gidiyor. Bu nedenle mesela o gün canım hiç mi hiç istemiyorsa bile, ona eşlik etmek için bir kadeh bir şeyler alırım elime.
İşte bu yüzden babama gayet rahat, hatta yüzsüzce “Şirince’ye gitmeden hayatta dönmem” demiştim. O da kırmadı beni sağolsun, düştük o virajlı yollara.
Geçen sefer Kaplankaya’dan almıştık şarapları, yine oraya gittik. Ama önce elbette Kaplankaya satış ofisinin üzerindeki yerde yedik. Geçen sefer de orada yemiştik, bu sefer de memnun kaldık. Tavanında asılı biberleriyle oldukça hoş bir yer.
Sonra gidip şarapları tattık. Şeftali hariç hepsinden birer tane aldık.-ki aslında şeftaliyi içmeden önce süper olacağını düşünmüştüm, lakin hayal kırıklığına uğradım.
Hatta o 6’lı kutu benim olacaktı, bir de babama 3’lü kutu aldık. Ben bir de utanmadan üstüne karadut eklettim; onu da babamın evine varınca içerdik.
Neyse efendim bu şaraplar biraz gecikmeli olarak elime ulaştı; babam gelirken getirdi sağolsun, zira ben uçakla döndüğümden getirmeye cesaret edememiştim.
Taşındık ettik ve nihayet bu şarapların artık bozulma zamanlarının geldiğini hatırladım! Meyve şarapları en fazla bir yıl dayanıyor demişlerdi ama bizimkiler hafiften bozulmaya başlar gibi olmuşlardı.
Arkadaşlarım geldiğinde vişne ve çileği açtık; herkes bayıldı. En sona da kavun ve karadut kaldı.
2 gün önce açtım karadut şarabını. Evet biraz bozulmuş sanırım ama bu benim onu içmeyeceğim anlamına gelmiyor.
Gayet de içiyorum şu an hatta:)
Sabah akşam içebilirim, o derece seviyorum yani.

Evde sadece kristal kadehler olduğundan normal bardağa koydum ama çok da problem etmiyorum. Yine de bir ara kadeh alsam fena olmayacak. 

 

O halde (ezik)bardağımı havaya kaldırıyorum
Prost!


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s