Günlük

Orta okuldayken en iyi arkadaşımdan özenerek günlük tutmaya çalışmıştım. Bayağı bir süre, aralıklı da olsa yazmıştım, hatta saklıyorum şimdi o günlükleri.
Ama sonra bıraktım.
Baktım günlük yazmak zor geliyor, bari dedim küçük bir ajanda alayım, ona işlerimi, yapacaklarımı falan yazayım. Cık, olmadı o da. Aldığım süper güzel ajanda bir süre sonra tozlandı kaldı kütüphanemin raflarından birinde.

Ha yapacaklarımı falan deli gibi aklımda tutabiliyor da değilim, nerede bende o hafıza. Ama bu konuda cep telefonumun hatırlatma kısmını çok verimli kullandığımı söyleyebilirim. Hatta hatırlattıklarım o kadar çok ve gerçekten hemen yaptıklarım o kadar az ki, erteleme titreşimine karşı gıcık oluşturdum insanlarda.

Hayatlarındaki şeyleri ajandaya kaydedebilen, planlı programlı insanlara özenmişimdir her zaman. Yani elbette “o gün buluşalım mı?” diye insana, “bi saniye randevularıma bakmam lazım” diyecek kadar olmamalı ajandaya bağlılık ama en azından hangi gün neler yapması gerektiğini bilebilecek durumda olmalı kişi.
Bu sene ciddi ciddi en küçüğünden bir ajanda aldım kendime; Ece Ajandası, hem de hoş bir kırmızıdan. İlk birkaç ay çantamda taşıdım, yazdım da hakikaten yaptıklarımı/yapacaklarımı. Ama çanta değiştirirken-ki biz kızların en büyük dertlerinden biridir bu (Pozitif ayrımcılık talebimi başka zaman yazarım illa ki)- çıkıverdi çantamdan ve son bir aydır da evde duruyor masamda.
Şimdi elime aldım ve geriye yönelik olarak hatırladığım şeyleri kaydettim.
“O gün hangi işlerim var?”dan daha ziyade, 2009 yılına ait küçük bir günlük olsun diye taşıyacağım artık, ona göre kaydedeceğim…
Yani umarım kaydedeceğim.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s