Bülend abime rica

Bülend Özveren’li bir Eurovision’ı daha geride bıraktık. Şovların son kısmından itibaren izlemeye başladım yarışmayı.
O Romanya mıydı neresiydi, sahnede halay çekmeye başlayınca şok oldum, Fairytale’i sevdim falan filan neyse de, asıl söyleyeceğim o değil.
Benim bir teorim var bu Bülend amca ile ilgili; bence kendisi de yıllardır “Bu ülkeden bize puan çıkmaz. Puanlar komşulara gidiyor hep, kuzey kuzeye veriyor, güney güneye” demekten sıkılmıştır. Bunu program esnasında 15 milyon kez söylemek istemiyordur. Ama biliyor musunuz ki insafsız TRT her sene adamın önüne yapması gereken yorumları içeren bir metin koyuyor, adamcağız da bunun dışına çıkamıyor… diye düşünmek istiyorum.
Zira biz Azerbaycan’a 12 verirken bir şey dememesi, bize Azerbaycan’dan ve Almanya’dan tam puan gelirken yine yorum yapmaması; buna karşılık Kıbrıs Rum kesiminin Yunanistan’a tam puan vermesini eleştirmesi fazlasıyla mantıksız geliyor bana.

Evet abicim, herkes komşusuna veriyor. Ben bile biliyorum bunu en fazla 10-15 yıllık bir Eurovision izleyicisi olarak. Senin hayatın bu yarışma, peki sen nasıl her sene buna hayret edebiliyorsun?
Rahatla biraz.
Rahat oool…

Seneye komşu şöyle böyle diyerek de boşuna germe kendini, yapılan şovlara, seslendirilen şarkılara falan yorum yap; kafamız rahat olsun.
Olma mı?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s